Kulak kirlenmesi ile aşırı kulak ağrısına evde çözüm nedir?

Kapak fotoğrafı için Gabrielle Henderson'a teşekkürler! :)

Kulak kirlenmesi ile aşırı kulak ağrısına evde çözüm nedir?

Merhaba, 33 yaşındayım. Kulak ağrısı ile ilgili uzun zamandır şikayetlerim oldu. Dönem-dönem kulak tıkanmasından ( kirlenmesinden ) dolayı da doktora gittiğimi söyleyebilirim. Bu durumla ilgili bir kaç kere kulağımı da yıkattım. Kulaklarımın içerisinde fazla kıl olmadığından dolayı, kir tutma daha çok yaşanıyor diye düşünüyorum. Belki de iş şartlarımdan dolayıdır. ( Tabii bu benim görüşüm. )

Bu süreç içerisinde; kulağımdaki kirlenmeler, sürekli kulak ağrısına neden oluyor. Bazı durumlarda da zonklama ve çınlama gibi sorunlar çıkıyor haliyle.

Doktorum, kulak ağrısına kirlenmelerin de neden olabileceğini ve bazı durumlarda da enfeksiyon ile beraberinde de yaşanabileceğini söyledi. Kulak ağrısını önleme açısından, hassas olan kulaklarımı temiz tutmak için evde çözüm yöntemleri nelerdir?

Tabiki kesin çözüm doktora görünmektedir -ki sizler de bunu söyleyeceksinizdir eminim. Ancak; bilgilendirme açısından, yani kulak kirlenmesi ile beraberinde yaşanan aşırı ağrıları evde gidermeyi deneyebileceğimiz çözüm yollarını deneyebilme açısından merak ediyorum.

Sitenizi uzun zamandır takip ediyorum ve vermiş olduğunuz bilgilendirmeleri, kaynaklar eşliğinde sunduğunuz için içim rahat ediyor. Şu zamana kadar bir çok platformda, sizlerin de belirtmiş olduğunuz üzere; kulaktan dolma bilgiler yer aldığı için sizi önemsiyorum.

Yani kulak ağrısına neden olan kirlenmeyi önlemeye ne iyi gelir? Ya da bu kirlenmeler nasıl geçer?

Cevabınızı bekler, ilgi ve alakanız için teşekkür ederim.

Evde Doğal ve Bitkisel Çözüm

Merhaba!

Öncelikle bizlere göstermiş olduğunuz güven ve umut dolu cümleleriniz için teşekkür ederiz. Sizleri, kendimiz gibi düşünerek oluşturduğumuz bu sıcak platformu beğenmeniz bizler için mutluluk verici.

Yapmış olduğumuz araştırmalara, çeşitli yabancı kaynaklar aracılığı ile sizlerin anlayabileceği şekilde yer verilmektedir. Ancak, sizlerin de bildiği üzere; herhangi bir doktor tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz.

Bu tür rahatsızlıklar ile ilgili bir çok hatrı sayılı kaynaklarda da yer aldığı üzere sizleri de bilgilendirmek isteriz. Söz konusu durumunuz için yapmış olduğumuz araştırmamıza gelince;

Medline Plus'ta yer alan bir makaleye göre; toz, bakteri, mikrop, ve küçük nesnelerin kulak içerisine nüfus etmesi sonucu oluşan kulak kirlenmeleri ağrılara neden olabilir. Yani evet. Doktorunuz da dediği gibi; kulak ağrılarınızı kirlenme durumundan yaşıyor olabilirsiniz ( Delil 1 ).

Ayrıca; ABD Ulusal Tıp Kütüphanesi'nde yayınlanan başka bir klinik araştırmaya da göre; kulak pamuğu gibi temizleme amaçlı kullanılan nesneler de kulakta kire ve duymayı engeleyecek birikimlere sebebiyet verebilmektedir ( Delil 2 ).

Tüm bu bilgilendirmelerin yanı sıra kulak ağrısına neden olabilecek bir çok başka nedenlerin de olduğunu unutmamanızı öneririz. Çünkü; sürekli tekrarlayan ağrılar, bir enfeksiyona, boğaz ağrısına, bademcik iltihabına, diş ağrısına, boğaz enfeksiyonuna ya da bilindiği üzere kulak tıkanıklığına da maruz kalındığında yaşanabilmektedir

Kulak kirlenmesi sonucu oluşan kulaktaki ağrıları engellemek için kulak pamuğu harici ( eğer kullanıyorsanız ) doğal ve bitkisel yöntemler deneyerek ağrıların oluşmasını önleyebilirsiniz.

Sizler için hazırlamış olduğumuz araştırma makalemizi de inceleyerek ( Kulak ağrısına evde iyi gelen doğal ve bitkisel çözüm! ) kulak ağrısına evde iyi gelen doğal ve bitkisel çözümleri deneyebilirsiniz.

Bu makalemizde; kulak ağrısının kısa bilgilendirmesinden ziyade nedenleri ile evde uygulayabilecek bir çok çözüm yolunu bulabilirsiniz.

Bunların başında; anna sütü, hindistan cevizi yağı, lavanta yağı, zeytinyağı, elma sirkesi, zencefil, hidrojen peroksit, hint yağı ve sarımsak yağı gibi çözümler yer almaktadır.

Kulak tıkanıklığına ( kirlenmesine ) de iyi gelen ve geçiren diğer doğal ve bitkisel yöntemler için de "Kulak tıkanıklığına evde bitkisel ve doğal çözüm!" başlıklı yazımı incelemeniz sorularınıza çözüm bulacaktır.

Bu araştırmamızda da; hidrojen peroksit, zeytinyağı, Çay ağacı yağı, sıcak kompres, tuzlu su ve gliserin gibi tıkanmalara ve kirlenmelere çözüm olabilecek doğal ve bitkisel tedavi yöntemlerine rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Bizlere danışarak göstermiş olduğunuz incelik için ayrıca teşekkür eder, sağlıklı günler dileriz.


Kulak Kirlenmesi Sonucu Kulak Ağrısı İçin Deliller & Kaynaklar

Sizlere Kulak Kirlenmesi sonucu Kulak ağrısı, tıkanması, kirlenme ya da tıkanma sonucu oluşan kulak ağrısı ya da bu durum ile ilgili doğal ve bitkisel çözümler için hazırladığımız iki kaynağın başlıklarını aşağıda bulabilirsiniz. Ayrıca; Kulak Kirlenmesi sonucu Kulak ağrısı hakkındaki yirmi bir paragrafıyla da ideal bilgi almanızı sağlayan ve Evde Çözüm'ü tercih etmenizin başka bir nedeni de olan bu 2 delil; içeriğin kalitesini kesin, sizlerin beğenisini de yüksek tutmayı amaç etmektedir. :)


  1. Kulak ağrısına nedenlerinden olan kulak kirlenmesi ve diğer etmenler hakkında bilgilendirme ( MedlinePlus ).
  2. Kulakların tıkanmasına ve kirlenmesine neden olan durumların klinik olarak incelenmesi ( ABD Ulusal Tıp Kütüphanesi ).